Jak założyć własną firmę w branży transportowej?

Zdecydowałeś się wziąć sprawy w swoje własne ręce i stworzyć naprawdę profesjonalną firmę z transportowymi usługami? Dla przykładu usługi transportowe Katowice. Chcemy Ci życzyć by wiodło się doskonale, samo powodzenie jednak nie będzie nam absolutnie wystarczać. Jeszcze przyda się dopełnienie paru koniecznych warunków i wypełnienie kilku formalności administracyjnych. Jeśli postanowisz sprawdzić ten artykuł dowiesz się jak sprawnie i w zgodzie z przepisami założyć firmę transportową.

Zaczynamy od licencji
Licencja udzielana jest na okres od 2 do 50 lat. Aby uzyskać ją trzeba wypełnić kilka warunków:
-dobra reputacja w społeczeństwie m.in. brak wyroków i zaległości wobec Urzędu Skarbowego
-certyfikat kompetencji zawodowych, który jest do uzyskania po 5 latach wykonywania zawodu w zakresie transportu na drogach
-egzamin z przepisów międzynarodowego prawa transportowego jeśli, chcemy oczywiście prowadzić działalność w tej skali właśnie
-uwiarygodnienie sytuacji finansowej
Do wnioskowania o licencję będzie trzeba także dołączyć wypisanie z bazy rejestru działalności gospodarczej.

Co poza pozwoleniami?
Oczywiście same pozwolenia to nie wszystko. Jak w każdej transportowej firmie przyda się jeszcze flota pojazdowa. Samochody nowoczesne i dopasowane do charakteru naszej działalności. Samochody można kupić na kredyt, ale w większości przypadków korzystniejszy będzie zapewne leasing, który często pozwala na sfinansowanie nawet 100% wartości pojazdów.
Transport na trasie z Katowic nad morze – do Gdańska będzie zdecydowanie znacznie łatwiejszy i działający sprzyjająco dla przedsiębiorcy jeśli będzie opierał się na warunkach tak korzystnego leasingu . Biorąc również pod uwagę, że spora część firm ma do zaoferowania w wachlarzu możliwości usługowych doskonałe warunki ubezpieczenia, wymianę opon, bezpłatne przeglądy, jak też bony paliwowe.

W zasadzie wynajem busów, czy to Katowice czy jakiekolwiek inne miejsce na mapie to opłacalny biznes. Transport jest potrzebny tak ludziom jak i towarom. W każdym jednak przypadku należy świadczyć usługi na ewidentnie profesjonalnych warunkach. Będzie do tego konieczne także zatrudnienie profesjonalnych kierowców. To naturalnie czynnik sine qua non do sukcesu w tym biznesie.