Parabanki – co to takiego tak naprawdę jest?

Najprościej rzecz ujmując są to instytucje gospodarcze, które oferują usługi finansowe zbliżone do tych, świadczonych przez banki. W ich założeniach leży, że nie są stricte bankami, dlatego nie przyjmują depozytów swoich klientów. Firmy pozabankowe cechują się również tym, iż oferują udzielanie kredytów gotówkowych. Zazwyczaj jednak są to finanse obłożone dość wysokim oprocentowaniem. Z usług takiego typu jednostek korzystają zwykle osoby, które nie mają szans na to, aby otrzymać kredyt w banku. Może to być powodowane różnymi kwestiami.

Po pierwsze należy nadmienić, iż parabanki nie wymagają bardzo często żadnych potwierdzeń, a pożyczki udzielają jedynie na dowód tożsamości. Poprzez takie rozwiązanie, pożyczkę taką są w stanie z powodzeniem uzyskać osoby posiadające chociażby negatywne wpisy w BIK a także nieposiadające stałej pracy lub źródła dochodu. Parabanki nie wymagają wglądu do BIK od klientów, w związku z czym ich powodzenie jest szczególnie duże wśród grupy osób mających przejściowe lub stałe kłopoty finansowe. Należy również pamiętać o tym, iż uiszczenie zadłużeń zaciągniętych w takiego typu jednostkach może mieć bardzo różny sposób spłaty rat oraz być obarczona dodatkowymi należnościami, które w znacznym stopniu mogą zwiększyć koszty przyznania kredytu.

Nie zmienia to jednakże faktu, że parabanki dają możliwość otrzymania pieniędzy już w kilkanaście minut. Często od udania się do terenowego punktu obsługi klienta do otrzymania gotówki mija mniej niż pół godziny. Ponadto należy zaznaczyć, że decydując się na taką ofertę nie musimy wykazywać celowości pożyczonych środków a także nie musimy przekonywać, iż ewentualne dotychczasowe nasze zobowiązania nie będą przeszkodą w spłacie nowego kredytu. Tego rodzaju instytucje są najczęściej wykorzystywane przy zaciąganiu szybkich zadłużeń, których efekty można natychmiastowo zobaczyć w swojej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *