W jaki sposób powstają łakocie

Miesiąc temu wespół z mamusią i tatusiem oraz siostrą pomknęliśmy na wyprawę do Gdańska. Mamunia zaplanowała, że spędzimy popołudnie w manufakturze czekolady. Byłem bardzo zadowolony, dlatego że kocham spożywać wyroby czekoladowe. Fabryka okazała się być duża, finalnie widziałem osiem budynków. Mieliśmy sposobność dostać się na teren zakładu oraz zobaczyć rozmaite ciekawe miejsca.


Zobaczyłem jaką drogą wykonywana jest tabliczka czekolady w ogromnych naczyniach, zaś w następnej kolejności grupowana jest na mniejsze części. Wszelkie wytwory przemieszczały się po osobliwych taśmach produkcyjnych, zaś pracownik, który moją rodzinę wszystkiego uczył oznajmił, iż są to taśmy siatkowe Primacon. Na takich taśmach za jednym zamachem realizowana jest pasteryzacja towarów zaś uruchamiane mogą być za pomocą odrębnych motoreduktorów. Uradowałem się, iż tak dużo słodkości transportowana jest tuż przede mną. Dostrzegłem, iż w wytwórni jest zatrudnionych nader wiele pracowników. Mieli na sobie specjalne kombinezony i wykonywali pracę nadzwyczaj błyskawicznie. Potem zdołałem monitorować w jaki sposób słodycze będą owijane opakowaniem.

To czynią dodatkowe maszyny, jakie na czekoladki foliowe opakowania. Miałem możliwość zabrać nieco wyrobów cukierniczych. Bardzo chciałem wziąć je do klasy i podzielić się z moimi kumplami ze szkoły. Później poszliśmy do dużej sali, w jakiej gromadzone były artykuły przed rozwozem do supermarketów. Zawierała mnóstwo artykułów. Finalnie wiedziałem już jaką drogą układane są wszystkie słodycze w wielkich samochodach aby po pewnym czasie zawieźć je do różnych marketów.

Przed kolegami chwaliłem się moimi wspomnieniami

Następnego dnia przybyłem do mej szkoły nadzwyczaj usatysfakcjonowany. W torbie przechowywałem słodkości a jak tylko zaczęła się godzina wychowawcza zaprosiłem do siebie mych kumpli. Z uwagą słuchali gdy opowiadałem o manufakturze słodkości. To była nadzwyczaj kapitalna wyprawa i dużo się przyuczyłem. Poznałem parę trudnych pojęć, jak choćby pasteryzacja oraz poznałem składniki są pożądane ażeby została wyprodukowana idealna masa czekoladowa. Słodkości szybko zostały pochłonięte natomiast mojej osobie pozostały jedynie miłe obrazy w głowie. Za jakiś czas być może jeszcze raz pojedziemy do fabryki, lecz teraz chciałbym poobserwować w jaki sposób tworzone są auta. Mama oznajmiła, iż w wolny czas wybierzemy się do Warszawy i zwiedzimy wielką fabrykę części samochodowych , która powstała niedawno.